top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMarta Szyszkowska

Wyzwanie-zimna woda zdrowia doda...

Jestem zwolennikiem hipotezy, iż umysł i ciało oddziałują na siebie w równym stopniu. Nie ma równowagi gdy jeden z tych obszarów jest zaniedbywany. Wiele teorii psychologicznych mówi o tym jak nasze ciało pokazuje nam, gdy coś nieprawidłowego dzieje się z naszą psychiką i odwrotnie.

Gdy dopadają nas problemy natury psychologicznej nasz organizm zwalnia. Dzieje się tak wtedy gdy mamy poważne problemy psychiczne np. w postaci depresji. Spadek aktywności i bóle pojawiają się też zwykle, gdy nasze życie jest zbyt stresujące i nie dajemy sobie szans na odpoczynek.

Każdy z nas powinien wybrać taki rodzaj aktywności, który jest dla niego najlepszy i w którym się czuje dobrze. Nie ma jednego dobrego sposobu. Ja staram się chodzić na jogę .


Ale korzystając z mądrości ludowych poszukuję i sprawdzam cały czas co jeszcze mogę zrobić. Od lat wiedziałam, że jest coś takiego jak "morsowanie ".

Przez myśl jednak nie przyszło by mi wejść do lodowatej wody. NIGDY!!!

Na szczęście jest alternatywa.

Jestem jedną z tych osób, dla których wyposażeniem obowiązkowym jest koc jeśli temperatura spada poniżej 24 stopni. Raz nawet z koleżką Martą wpadłyśmy na pomysł czy by sobie nie zakupić w aptece tych specjalnych kocyków, których używa się w razie kolizji na drodze 😊. Ale pomysł upadł, gdyż mogłyby za dużo szeleścić podczas oglądania tv.

I teraz bomba! Zamierzam przeprowadzić 30 dniowe wyzwanie polegające na codziennym zimnym prysznicu według wskazówek Pana Wima Hoffa. I tu już wiem, że moja kochana koleżanka Olga, która wchodzi zimą do lodowatego jeziora płacze ze śmiechu. Ale nic to, spróbuję.

Przekonuje mnie oczywiście fakt, iż jego metoda została przebadana naukowo. Pan ten opracował specjalne ćwiczenia oddechowe, które o dziwo powodują zmianę Ph krwi. Ćwiczenie oddechu pozwala na przygotowanie organizmu do wejścia do zimnej wody. W moim wypadku do wejścia pod zimny prysznic. Jeśli chcecie więcej poczytać o tej metodzie znajdziecie ją na www.YouTube.com a także na stronie https://akademiaducha.pl/wim-hof/

Tam też są wszystkie informacje o skutkach zdrowotnych i przeciwwskazaniach dotyczącej tej metody. Po 30 dniowej próbie dam wam znać co o tym myślę - oczywiście jak nie zamarznę. Winter is coming :)

105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Depresja

Comments


bottom of page